HAPŠENJE U BIJELJINI: Pao jedan od napadača na vaterpoliste banjalučkog „Borca“ Izvor: Nezavisne

HAPŠENJE U BIJELJINI: Pao jedan od napadača na vaterpoliste banjalučkog „Borca“

BIJELJINA – Pripadnici Policijske uprave Bijeljina identifikovali su i lišili slobode lice sa inicijalima P. B. iz Bijeljine, koje se sumnjiči za učešće u jučerašnjem brutalnom napadu na mlade vaterpoliste banjalučkog „Borca“ na Graničnom prelazu Rača.

Uhapšeni se tereti za krivična djela „Ugrožavanje sigurnosti“ i „Oštećenje i oduzimanje tuđe stvari“. 

Prema policijskom izvještaju, grupa maskiranih lica je juče, uz upotrebu drvenih palica i kamenica, presrela i oštetila dva automobila marke „Dacia“ i „Renault“ u kojima su se nalazili sportisti iz Banjaluke. ​

„U ovom događaju jedno lice je lakše povrijeđeno, ali je odbilo ukazivanje ljekarske pomoći. Policijski službenici, pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, nastavljaju rad na identifikaciji ostalih učesnika“, saopšteno je iz PU Bijeljina. ​

Podsjećamo, vaterpolisti „Borca“, uzrasta od 13 do 22 godine, putovali su u Beograd na utakmicu 7. kola Prve B lige Srbije protiv ekipe „Voždovca“. 

Napad se dogodio u blizini graničnog prelaza, a prema nezvaničnim informacijama, napadači su pripadnici navijačke podgrupe koji su, osim lomljenja stakala na vozilima, ukrali i torbu sa klupskom opremom. ​

Zbog pretrpljenog šoka i oštećenja na vozilima, ekipa nije bila u stanju da nastavi put, te su se nakon uviđaja vratili u Banjaluku.

​Uprava kluba i gradski zvaničnici Banjaluke najoštrije su osudili ovaj incident, nazivajući ga sramnim činom nasilja nad mladim sportistima koji dostojanstveno predstavljaju svoj grad. 

Očekuje se da će nakon dokumentovanja predmeta protiv uhapšenog P. B. biti dostavljen izvještaj nadležnom tužilaštvu.

FOTOGRAFIJE NAPADA