Stan potpuno izgorio zbog punjača za telefon! Izvor: Pexsels

Stan potpuno izgorio zbog punjača za telefon!

U stravičnom požaru koji je izbio tokom noći u stambenoj zgradi na Novom Beogradu, jedan stan je u potpunosti uništen. Sumnja se da je uzrok tragedije punjač za mobilni telefon koji je ostao uključen u struju.

Stravična drama odigrala se oko 2 sata posle ponoći kada je vatrena stihija zahvatila stan u kojem su se u tom trenutku nalazili baka, deka i njihovi unuci. Zahvaljujući brzoj reakciji, oni su uspeli da pobegnu iz plamena i prođu bez povreda, ali su pretrpeli ogroman šok.

Intervencija vatrogasaca i evakuacija Na teren je hitno upućeno 15 vatrogasaca sa pet vatrogasnih vozila. Borba sa vatrenom stihijom trajala je više od dva sata. Zbog gustog crnog dima koji se brzo širio hodnicima, stanari zgrade su u panici napustili svoje domove i izleteli na ulicu.

„Bilo je jezivo! Probudile su nas sirene i galama. Kada smo pogledali kroz prozor, videli smo ogroman plamen kako kulja iz stana. Svi smo odmah istrčali napolje, niko nije razmišljao o stvarima, samo da izvučemo živu glavu“, ispričao je jedan od potresenih komšija.

Uzrok požara: Kobni uređaj u struji? Iako se zvanični uzrok nesreće još uvek utvrđuje, stanari i očevici navode da je haos najverovatnije izazvao punjač za mobilni telefon koji je ostao priključen na mrežu tokom noći. Pretpostavlja se da je došlo do pregrevanja uređaja koje je izazvalo varničenje, a potom i otvoren plamen koji je progutao ceo stan.

Materijalna šteta i istraga Osim stana koji je u potpunosti izgoreo, oštećeno je još nekoliko okolnih stambenih jedinica. Nadležno tužilaštvo je obavešteno o slučaju i pokrenuta je istraga kako bi se precizno utvrdile sve okolnosti ove nesreće.

Savet stručnjaka: Ovaj događaj je još jedno upozorenje da se električni uređaji, a naročito punjači za telefone i laptopove, ne ostavljaju u struji bez nadzora, pogotovo tokom noći.

(Telegraf.rs)